Як допомогти дитині, яка хворіє?

Стрес – це звична реакція психіки людини на ті життєві події, як потребують адаптації та сприймаються, як випробування (зміна місця проживання, розлучення, хвороба і т.п.). Кожна людина реагує на стрес по-своєму. Це залежить від виховання, досвіду, генетики, гормонального фону, соціальної ситуації. Найкраще стрес переживають особи, які схильні позитивно мислити, займаються медитацією, йогою або спортом.

Серйозним випробуванням для батьків і для родини в цілому може стати час, коли дитина захворіла або, більше того, опинилася в лікарні. Статистика говорить про те, що кожна друга дитина відчуває стрес у незнайомому місці через відсутність рідних поруч, через страх лікарів, лікарських призначень та медичних маніпуляцій. У цей момент батьки теж сильно переживають за дитину, забуваючи дбати про себе. Такі переживання іноді можуть провокувати посттравматичний стресовий розлад у дорослих. Саме через це у період хвороби дитини важливо рівноцінно подбати як про свій психологічний стан, так і про стан дитини.
Батьки можуть ділитися своїм станом і переживаннями із лікарем, який лікує дитину, адже дорослі так само потребують розуміння того, що відчувають і проживають. Слід зазначити, що для лікаря також важливо працювати в тандемі з батьками, розподіляючи посильну відповідальність і надаючи всю необхідну інформацію. Відсутність у батьків тісної співпраці і порозумінь з лікарем може призвести до додаткового стресу та появи викривленого сприйняття хвороби дитини, що підкріплюється фантазіями та домислами.
Опинившись в лікарні, дитина, скоріш за все вперше зіткнеться з тими емоціями, яких не відчувала раніше. Не слід звинувачувати її в тому, що вона переживає, сумує, хвилюється чи проявляє агресію. Прості фрази, як от «візьми себе в руки», «ти маєш бути сильний», іноді можуть навіть погіршити стан. Дитина має розуміти, що батьки люблять її незалежно від обставин, будуть поруч і нададуть допомогу. Запропонуйте їй спокійні ігри, читання книжок, малювання яскравими фарбами. Дуже важливо обмежувати час використання ґаджетів та створити затишні умови, які відволікатимуть від нав’язливих думок з приводу хвороби та лікарняної атмосфери, якщо дитина перебуває в стаціонарі.

Union Dental
Адреса

14005
м. Чернігів
вул. Пирогова, 16

Прийомні години
  • Пн - Нд
    Цілодобово
Приєднуйся

© Чернігівська обласна дитяча лікарня. All rights reserved.