Офтальмологічне відділення

Хірургічні втручання проводяться під загальним знеболюванням. Виділено 4 операційні дні ( вівторок і четвер для офтальмологічних, середа і п’ятниця для отоларингологічних хворих)

У відділенні надається медична допомога дітям із захворюваннями ока та придаткового апарату, а саме з аномаліями рефракції, амбліопією, косоокістю, захворюваннями рогівки, сітківки, судинної оболонки ,  зорового нерву  та вродженими вадами розвитку зорового аналізатора.

Відділення укомплектоване сучасним лікувально-діагностичним обладнанням. Фахівцями відділення виконуються хірургічні втручання при різних видах косоокості, доброякісних новоутвореннях придаткового апарату ока, запальних захворюваннях повік, непрохідності сльозно-носових шляхів, непроникаючих травмах повік та очного яблука. 

Обслуговування офтальмологічних хворих проводиться медичним персоналом відділення, а в денні години – спеціально підготовленою медичною сестрою.

Також у відділенні надається медична допомога дітям із захворюваннями вуха, глотки, гортані , носа та приносових пазух носу, з вродженими вадами розвитку. Виконуються оперативні втручання при різних хронічних і гострих отоларингологічних захворюваннях, доброякісних новоутвореннях, різних травмах вух, носу і глотки, а також пластика ЛОР-органів. Всі операції проводяться під загальним знеболюванням.

В обласній дитячій консультативній поліклініці функціонує офтальмологічний кабінет та кабінет охорони зору, де надається лікувально – консультативна допомога дітям області, диспансерний нагляд, лікування хворих на ліжках денного перебування. Щороку отримують медичну допомогу близько 3 тисяч дітей . Щосереди , в фіксований час, консультативний прийом головного експерта УОЗ з дитячої офтальмології. 

Лікарі отоларингологи надають консультативну допомогу дітям області із захворюваннями  ЛОР – органів в поліклінічному відділенні лікарні, згідно затвердженого графіка роботи. Щовівторка ведеться прийом головним експертом УОЗ з дитячої отоларингології .

Також в поліклінічному відділенні функціонує сурдологічний кабінет,  Консультативно-діагностичну, лікувальну та реабілітаційну допомогу хворим  з порушенням слуху та мовлення надає лікар-сурдолог Шевчук В.В.

Кабінет оснащений необхідним сучасним обладнанням для діагностики порушень слуху у дітей. Використовуються об’єктивні та суб’єктивні методи оцінки роботи слухового аналізатора:

 • Тональна аудіометрія;
 • Імпеданснатимпанометрія;
 • Реєстрація отоакустичної емісії;
 • Сурдологопедичне обстеження слуху у дітей;
 • Реабілітаційна  робота включає розвиток слухового сприймання, формування мовлення та вимови, розвиток комунікативних здібностей у дітей із загальним недорозвитком мовлення з використанням візуалізації  процесів  формування  мовлення.

Завідувач офтальмологічного відділення : лікар офтальмолог дитячий вищої кваліфікаційної категорії  Шоломій Лариса Іванівна.

Лікарі відділення:

 • Лікар отоларинголог дитячий вищої кваліфікаційної категорії Тарасенко Анатолій Петрович                                                          
 • лікар отоларинголог дитячий вищої кваліфікаційної категорії  Льодок Павло Павлович
 • лікар отоларинголог дитячий першої кваліфікаційної категорії, лікар – сурдолог  Шевчук Володимир Володимирович
 • лікар офтальмолог дитячий  Рижевський Олександр Михайлович.

Сестра медична старша – Шевченко Раїса Василівна.

Відділення розраховане на 50 ліжок : 25 офтальмологічних та 25 отоларингологічних . У відділенні працюють досвідчені лікарі , високопрофесійний середній та молодший персонал : 10 медичних сестер та 8 молодших медичних сестер, які забезпечують лікування та догляд за хворими . Щороку стаціонарну медичну допомогу отримують біля  1.5 – 2 тисячі дітей із захворюваннями ЛОР органів та з патологією органа зору.

Офтальмологічне відділення КНП «Чернігівська обласна дитяча лікарня »ЧОР тісно співпрацює з профільними відділеннями України (НДСЛ «ОХМАТДИТ», Інститутом очних хвороб та тканинної терапії ім.В.П.Філатова, Інститутом отоларингології ім. проф. Коломійченка НАМН України).

Шоломій Лариса Іванівна

Лікар офтальмолог дитячий вищої кваліфікаційної категорії

Тарасенко Анатолій Петрович

Лікар отоларинголог дитячий вищої кваліфікаційної категорії

Шевчук Володимир Володимирович

Лікар отоларинголог дитячий першої кваліфікаційної категорії, лікар – сурдолог

Рижевський Олександр Михайлович

Лікар офтальмолог дитячий

Шевченко Раїса Василівна

Сестра медична старша
Union Dental
Адреса

14005
м. Чернігів
вул. Пирогова, 16

Прийомні години
 • Пн - Нд
  Цілодобово
Приєднуйся

© Чернігівська обласна дитяча лікарня. All rights reserved.