Патології новонароджених

Спеціалізоване відділення патології новонароджених з ліжками для недоношених  було організоване у 1975 році. За цей час у відділенні проліковано близько 18 тисяч дітей. 

Щорічно кваліфіковану медичну допомогу отримують до 300-350 хворих новонароджених, серед яких  близько 46,7%  передчасно народжених.

В даний час відділення розгорнуте  на 30 ліжок з яких 15 для передчасно народжених немовлят. 

З 1 квітня 2020 року  відділення працює за пріоритетним пакетом 

«Допомога у складних неонатальних випадках» згідно якого обстеження та лікування новонароджених у відділенні проводиться безкоштовно. 

Прийом хворих ведеться цілодобово.

До відділення госпіталізуються хворі новонароджені віком від 0 до 28 діб, а діти з  гестаційним віком менше 37 тижнів та малою вагою при народженні поступають і в більш старшому віці, відповідно до терміну гестації. 

Надається медична допомога, забезпечується повне комплексне клініко-лабораторне, функціонально-діагностичне, рентгенологічне, ультразвукове обстеження та інтенсивний догляд за доношеними та передчасно народженим дітям що перенесли важку форму асфіксії, пологові травми, дітям з внутрішньоутробною гіпотрофією та затримкою внутрішньоутробного розвитку, з ізоімунним конфліктом та високим рівнем гіпербілірубінемії різної етіології, патологією обміну речовин, внутрішньоутробними інфекціями, сепсисом, пневмонією та іншими захворюваннями.

Хворі новонароджені направляються у відділення лікарями рододопоміжних закладів Чернігівської та інших областей, педіатрами дитячих поліклінік і сімейними лікарями за електронним направленням. Також поступають з дому в ургентному порядку по швидкій допомозі. 

У відділенні створені всі умови для цілодобового спільного перебування матері та дитини. 

Палати розраховані на 2 ліжко – місця де матері цілодобово знаходяться біля своїх дітей та приймають активну участь у догляді за дітьми та лікувально-діагностичному процесі. Батьки та близькі родичі мають змогу вільно відвідувати матір з дитиною в палатах і можливість допомагати матері у догляді за дитиною. Обов’язковою умовою відвідувань є відсутність гострих інфекційних захворювань у відвідувачів.   

Головними завданнями відділення є:

  • забезпечення  кваліфікованої  медичної  допомоги  та догляд за хворими доношеними та передчасно народженими дітьми відповідно до їх гестаційного віку, стану та захворювань;
  • санітарно – просвітницька   робота  серед  матерів та членів їх родин;
  • організаційно-методична робота, підвищення кваліфікації  медичного персоналу з основних питань неонатології, безперервний професійний розвиток медичного персоналу

Відділення оснащене неонатальними інкубаторами для виходжування маловагих та тяжко хворих немовлят, пульсоксиметрами для спостереження за їх станом, шприцевими насосами для проведення інфузійної терапії та парентерального харчування, компресорними інгаляторами для доставки лікарських засобів інгаляційним шляхом, інгаляторами кисневої суміші для проведення кисневої терапії, лампами фототераії для дітей з високими рівнями гіпербілірубінемії, бінокулярною лампою для спостереження за  розвитком очного дна у передчасно народжених немовлят з метою своєчасного виявлення ретинопатії передчасно народжених та іншою апаратурою. 

У роботу відділення впроваджені сучасні перинатальні технології:

  • Безпека пацієнта, гігієнічна практика та профілактика болю;
  • Охоронний режим при лікуванні та виходжуванні тяжко хворих і передчасно народжених немовлят;
  • Офтальмоскопія у всіх передчасно народжених дітей, які перебувають на лікуванні у відділенні у визначені терміни;
  • Скринінг слуху всім дітям, які перебувають на лікуванні у відділенні;
  • Музикотерапія
  • Заходи ранньої реабілітації, зокрема застосування лікувальної фізкультури, масажу, заняття з немовлятами на фітболі.
  • Надається консультативна допомога матерям при проблемах пов’язаних із грудним вигодовуванням.
  • Забезпечена можливість батькам отримати психологічну допомогу в процесі догляду за новонародженою дитиною та при виписуванні зі стаціонару.

З 2002 року завідує відділенням лікар педіатр-неонатолог вищої кваліфікаційної категорії зі спеціальності «Неонатологія» Пушкар Зоя Володимирівна. 

Кваліфіковану медичну допомогу надають 2 лікарі педіатри – неонатологи з вищою та ІІ кваліфікаційними  категоріями. 

Інтенсивний догляд здійснюють 29 медичних сестер, що атестовані відповідно до вимог кваліфікації . Прибирання приміщень забезпечують 10 молодших медичних сестер.

Нехай Віра, Надія та Любов ніколи не покидають наших маленьких пацієнтів, їх батьків та медичний персонал відділення!



Пушкар Зоя Володимирівна

Завідувач відділення, лікар педіатр-неонатолог вищої кваліфікаційної категорії зі спеціальності «Неонатологія»

Пінчук Олександра Василівна

Лікар педіатр-неонатолог ІІ-гої кваліфікаційної категорії

Черненко Ірина Миколаївна

Лікар педіатр-неонатолог вищої кваліфікаційної категорії

Федоренко Валентина Іванівна

Медична сестра старша, вищої кваліфікаційної категорії
Union Dental
Адреса

14005
м. Чернігів
вул. Пирогова, 16

Прийомні години
  • Пн - Нд
    Цілодобово
Приєднуйся

© Чернігівська обласна дитяча лікарня. All rights reserved.