• Головна
 • Відділення
 • Відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії для новонароджених та недоношених дітей

Відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії для новонароджених та недоношених дітей

Як окремий підрозділ дитячої лікарні, працює з 1 грудня 2002 року і розраховане на 10 ліжок.  З моменту заснування і до сьогоднішнього дня відділенням керує лікар – анестезіолог  дитячий вищої категорії  Михайло Танасійович Клим.  

За 20 років успішно проліковано біля 3000 новонароджених.

Основною метою  відділення є надання невідкладної високоспеціалізованої допомоги дітям з екстремально низькою масою тіла (від 500 г), гіпоксично – ішемічним ураженням нервової системи, інфекційними захворюваннями, важкою формою гемолітичної хвороби новонароджених, а з 2005 року надання медичної допомоги новонародженим хірургічного профілю. На базі відділення проводяться анестезіологічне забезпечення та оперативні втручання на грудній, черевній порожнині, нейрохірургічна допомога. Спільно з лікарями НДСЛ «ОХМАТДИТ» проводяться офтальмологічні операції – лазеркоагуляція судин сітківки при ретинопатіях недоношених, корекція важких вроджених вад розвитку. Найближчим часом плануються кардіохірургічні втручання на базі відділення сумісно з спеціалістами ДУ «Інститут серця МОЗ України».

Основні лікувально-діагностичні технології відділення:

 1. Надання кваліфікованої допомоги з перших секунд життя дитини за світовими стандартами.
 2. Інвазивна та неінвазивна штучна вентиляція легень включи апарати штучної вентиляції  з функціями високочастноосциляторної.
 3. Повне парентеральне харчування із застосуванням білків, жирів та вуглеводів через центральні лінії (довготривалі внутрішньовенні катетери).
 4. Фототерапія сучасними світлодіодними лампами при жовтяниці.
 5. Знеболення під час виконання болючих процедур та маніпуляцій.
 6. Цілодобовий неінвазивний моніторинг вітальних функцій (ЧСС, ЧД, сатурація, капнографія, температура тіла). 
 7. Цілодобовий лабораторний моніторинг (клінічний, метаболічний, коагуляційний, інфекційний профілі, кислотно-лужний стан крові).
 8. Цілодобовий інструментальний моніторинг (УЗД, ЕКГ, рентгенологічне обстеження, КТ).
 9. Проведення діагностики генетичних та метаболічних захворювань
 10. Консультація вузькопрофільних спеціалістів (невролог, офтальмолог, кардіолог, нефролог, генетик, інфекціоніст, сурдолог)
 11. Охоронний режим (шумо-, світлоізоляція, мінімальне застосування інвазивних процедур).

З моменту відкриття на базі відділення створена і активно працює виїзна реанімаційна бригада для надання невідкладної та консультативної медичної допомоги новонародженим.

Бригада має в своєму розпорядженні два спеціалізований реанімобілі  “Citroen”, які обладнано транспортними кувезами, дихальними апаратами, пульсоксиметрами, ларингоскопами, розхідними матеріалами для надання допомоги на рівні ЦРЛ та при транспортуванні.

Персонал дотримується політики лікарні, доброзичливої до дитини, з метою забезпечення комфортного перебування немовлят у відділенні, їх контакту з мамою та татом.

Відділення вже впродовж останніх років має позитивний досвід  роботи за принципом «відкритої реанімації»: батьки мають безперешкодну можливість відвідувати впродовж доби своїх дітей під час лікування. Такий підхід безперечно сприяє формуванню корисної для пацієнта моделі взаємовідносин між родичами та персоналом. Мама та тато хворої дитини активно залучаються до догляду та годування, використання елементів метода Кенгуру для виходжування передчасно народжених дітей. Під час перебування дітей  у відділенні батьки мають змогу проживати у  гуртожитку нашої лікарні.

Найбільш цінним у відділенні є його колектив, що представляє собою спільноту високопрофесійних лікарів та медичних сестер які вміють, не тільки грамотно, досконало та швидко виконувати медичні процедури, але й мають добре серце, чуйні до дітей та батьків дитини. Молодший медичний персонал є третьою важливою складовою колективу, що дбає цілодобово про чистоту, охайність відділення, обробку апаратури, вчасний зв’язок з лабораторними службами.

Колектив відділення використовуючи мультидисциплінарний підхід у діагностиці та лікуванні завжди готовий прийти на допомогу немовлятам Чернігівщини.

Клим Михайло Танасійович

Завідувач відділення

Власова Анна Вікторівна

Лікар анестезіолог дитячий

Кіпа Надія Вікторівна

Лікар анестезіолог дитячий

Кобижча Тетяна Василівна

Лікар анестезіолог дитячий

Любченко Володимир Михайлович

Лікар неонатолог

Гарбуз Ірина Миколаївна

Сестра медична (страрша)
Union Dental
Адреса

14005
м. Чернігів
вул. Пирогова, 16

Прийомні години
 • Пн - Нд
  Цілодобово
Приєднуйся

© Чернігівська обласна дитяча лікарня. All rights reserved.